ילדים ונוער

ילדים ונוער

האם טיפולי רפלקסולוגיה יכולים לסייע לילדים?

פעמים רבות מגיעים אליי לקליניקה הורים לילדים ושואלים אותי האם וכיצד ניתן לעזור לילדים שלהם באמצעות טיפולי רפלקסולוגיה.

ילדים רבים ובני נוער מתבגרים, מתמודדים עם בעיות התנהגותיות, הפרעות קשב וריכוז ובעיות שינה ברמות שונות. חלק מהתופעות הללו מולדות וחלקן נרכשות ונגרמות בעקבות לחצי היום יום, חרדות, מצבי לחץ בבית ובבית הספר, חוסר ביטחון ועוד. כל אותן תופעות עלולות לבוא לידי ביטוי בחוסר תאבון או תאבון מופרז, בעיות שינה, שינויים קיצוניים במצבי הרוח וחוסר יכולת להקשיב בשיעורים. פעמים רבות הורים נוטים לחשוב שכל אלו הן תופעות לגיטימיות של ילדים ומתבגרים, אך לא תמיד זהו אכן המקרה וחשוב לטפל בבעיות הללו בזמן.

רפלקסולוגיה בילדים – טיפול בבעיות פיסיולוגיות

ילדים ובני נוער מתמודדים גם עם בעיות שאינן בהכרח התנהגותיות בהגדרתן, אלא דווקא פיסיות כמו בעיות עיכול עצירות או שלשולים, מערכת חיסונית חלשה, כאבי גדילה, בעיות אורתופדיות, כאבי ראש ובעיות אף, אוזן גרון.

באמצעות רפלקסולוגיה, ניתן לטפל בכל אותן בעיות בקלות על ידי אבחון כף הרגל של הילד או הילדה והפעלת לחץ באזורים שונים בכף הרגל. הטיפול הטבעי אינו בהכרח מחליף את הטיפול הקונבנציונאלי אצל הרופא המטפל, אלא משמש כטיפול משלים המסייע ותומך בטיפול. הטיפולים אינם כואבים והאווירה במהלכם נעימה ומכילה את הילד. במהלך הטיפול אשאל את הילד שאלות, אכיר ואבין מה הם הקשיים או הבעיות איתם הוא מתמודד. לאחר אבחון מילולי וכמובן אבחון כף הרגל, נתחיל בטיפול אפקטיבי, שיניב תוצאות כבר מהטיפולים הראשונים.

טיפולי הרפלקסולוגיה מסייעים לאיזון הגוף והנפש ותורמים בעיקר לילדים לתופעות המושפעות פעמים רבות ממצבים נפשיים נפוצים. לכן, הורים יקרים, לפני שאתם נלחצים ופונים לתרופות, שווה לנסות טיפול טבעי לחלוטין שיסייע לאזן את גופם ונפשם של ילדיכם במספר טיפולים בלבד.

Massage